Конфлікт інтересів

Суспільна довіра до наукового процесу та достовірність опублікованих статей частково залежать від того, наскільки прозорі конфлікти інтересів в процесі планування, дослідження, написання, експертної оцінки, редагування і публікації наукової роботи.
 
Конфлікт інтересів існує, коли професійне судження щодо первинного інтересу (наприклад, обґрунтованість дослідження) може залежати від вторинного інтересу (наприклад, фінансової вигоди). Розуміння конфлікту інтересів настільки ж важливо, як і фактичні конфлікти інтересів.
 
Фінансові відносини (такі як зайнятість, консультації, володіння акціями, гонорари, патенти і платні експертні оцінки) є найбільш придатними для легкого ідентифікування конфліктами інтересів і, швидше за все, підривають довіру до журналу, авторам і самій науці. Однак конфлікти можуть виникати з інших причин, таким як особисті відносини або конкуренція, академічна конкуренція і інтелектуальні переконання.
 
Автори повинні уникати вступу в угоди зі спонсорами дослідження, як комерційними, так і некомерційними, які перешкоджають доступу авторів до всіх даних дослідження або заважають їх аналізу та інтерпретації даних, а також для підготовки і публікації рукописів.
 

Учасники
Всі учасники процесу рецензування та публікації - не тільки автори, але і рецензенти, редактори і члени редсовета журналу - повинні враховувати свої конфлікти інтересів при виконанні своїх ролей в процесі розгляду і публікації статей і повинні розкривати все, що може розглядатися як потенційні конфлікти інтересів.
 
1. Автори
Автори при наданні рукописи будь-якого типу і розміру несуть відповідальність за розкриття всіх фінансових і особистих відносин, які можуть бути упередженими або вважатися упередженими для їх роботи. Якщо в відправляється для публікації в журналі статті є конфлікт інтересів, необхідно вказати про це в кінці рукопису під заголовком «Заява про конфлікт інтересів». Необхідно вказати:
- конфлікт інтересів авторів,
- джерела підтримки роботи, в тому числі імена спонсорів, а також пояснення ролі цих джерел, якщо такі є.
Якщо в статті не зазначено інформацію про конфлікт інтересів - вважається, що конфлікту інтересів немає.
 
2. Рецензенти
Перед початком рецензування статті у обраного фахівця запитується інформація про наявність конфліктів інетерсов, які можуть вплинути на результати оцінки. Рецензенти повинні розкривати редакторам будь-які конфлікти інтересів, які могли б змінити їх думку про рукописи, і повинні відмовитися від розгляду конкретних рукописів, якщо існує потенційна можливість для упередженості. Рецензенти не повинні використовувати знання про роботу, яку вони розглядають до її публікації, для просування своїх власних інтересів.
 
3. Редактори і співробітники журналу
Редактори, що приймають остаточні рішення про рукописах, повинні відмовитися від рішень, якщо у них є конфлікти інтересів або відносини, які створюють потенційні конфлікти, пов'язані з розглянутими статтями. Інші редактори, які беруть участь в редакційних рішеннях, повинні надавати редакторам поточний опис своїх фінансових інтересів або інших конфліктів і відмовлятися від будь-яких рішень, в яких існує конфлікт інтересів. Редакційний персонал не повинен використовувати інформацію, отриману в результаті роботи з рукописами для отримання особистої вигоди.